Faza księżyca
element grafiki
Widoczność księżyca: 7,45%
02.07.2022
O Nas

Pierwsze zebranie organizacyjne odbyło się wiosną w 1947 roku w Tarnowskich Górach przy ul. Krakowskiej. Twórcami pierwszego Koła Łowieckiego "Jeleń" byli koledzy Józef Chałupka, Alfons Różyczka,Wincenty Scisłowski,Józef Ciesielski,Władysław Haler, Henryk Wrodarczyk i inni. Prezesem został Józef Chałupka z Piekar Śląskich.

W krótkim czasie ciężar organizacyjny koła przeniósł się do Piekar Śląskich. Jesienią w 1947 roku koło przyjęło nową nazwę Koło Łowieckie "Bór" z siedzibą w Piekarach Śląskich, a prezes pozostał nadal Józef Chałupka.

Terenem gospodarczym były pola należące do miejscowości Piekary Śląskie, Świerklaniec, Kozłowa Góra, Orzech, Radzionków, Nakło Śląskie, Bobrowniki Śląskie, Repty, Stare Tarnowice, Tarnowskie Góry i Strzybnica. W roku1949 obszar dzierżawionych terenów polnych wynosił 7000 ha. Szacuje się, że koło "Bór" pozyskiwało w latach 1947-1954 około 500-700 zajęcy rocznie i około 400-500 kuropatw. W roku 1956 siedzibę koła przeniesiono do budynku leśniczówki w Świerklańcu. To przeniesienie pociągnęło za sobą zmianę nazwy koła, od tego czasu po dzień dzisiejszy koło nosi nazwę Koło Łowieckie "Świerklaniec" w Nakle Śląskim.

Koło liczy 29 członków macierzystych, 4 niemacieżystych, w tym 23 posiada uprawnienia selekcjonerskie, 2 uprawnienia sędziego i instruktora strzelectwa, 4 strażników łowieckich

 

Kontakt:  

Prezes: marek.dyszy@tlen.pl

Łowczy: low.p.holewa@gmail.com

Sekretarz: transpiek@wp.pl

Skarbnik:gabmat@gmail.com 

Adres korespondencyjny:

Andrzej Piekarski 

 42-595 Sączów ul.Kościuszki 1a